„Zmyślne zmysły” film animowany w ramach projektu Kolory Kultury


„Zmyślne zmysły”

To animowana próba opowiedzenia dzieciom o bogactwie doznań zmysłowych, które dostępne jest każdemu człowiekowi. Zmysły to nasze okna na świat, dzięki nim go poznajemy – widzimy, słyszymy, czujemy, smakujemy, wąchamy. Jednak przez okna zbyt szeroko może wpaść też mnóstwo śmieci. To właśnie zdarzyło się bohaterowi filmu – od nadmiaru bodĹşców o maćo nie dostać pomieszania zmysłów. Na szczęście w porę uratować go jego szósty zmysł – intuicja. Słuchając jej dbamy o siebie i swoje zmysły – oto przesłanie filmu.

zdjęcia do filmu powstaćy w naszym WiP-studiu

 


Reżyseria: Joanna Polak

Scenariusz: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Muzyka: Sebastian Mac

zdjęcia i making off: Wojtek Kornet | WiP-Studio

Występują: Przemysław Buksiński, Olena Roszczenko

Pomysł i koordynacja produkcji: Iwona Kornet

reportaż dokumentujący kulisy produkcji filmu animowanego „Zmyślne zmysły”

Film powstać w ramach projektu:

KOLORY KULTURY to projekt , w którym staramy się pokazywać rodzicom i dzieciom różne sposoby na kreatywne zabawy. Naszym celem jest wspólna zabawa, ale też nauka poprzez zabawę. Oprócz dziaćań animacyjnych staramy się utrwalać efekty naszej wspólnej pracy i zabawy. W 2011 roku opublikowaliśmy internetowy „Poradnik Kreatywnych Zabaw Rodzinnych”. W tym roku prezentujemy nietypowy e-book w formie filmu animowanego przeznaczony dla najmłodszych widzów do wspólnego oglądania i czytania wraz z rodzicem.

Rozwój sensoryczny i świadomość zmysłów jest bardzo istotna w ś›wiecie małego dziecka – to główny kanać jakim poznaje ono świat. Stąd też wziął się pomysł na film, który o zmysłach opowiada, ale też je pobudza wizualnie i dĹşwiękowo. Chcemy, by ta krótka historia zainspirowaća dzieci i rodziców do rozmowy na temat doznań zmysłowych oraz do wspólnego eksperymentowania i pobudzania zmysłów.

FACEBOOK|WYŚLIJ ZNAJOMYM|KONTAKT
21/07/2013 - 07:47

jima - Ciekawie to wygląda 😉