I Nagroda za album „LUBLIN”

Niektórzy wiedzą inni nie, że przez 3 ostatnie lata pracowałem nad albumem o Lublinie. Było to dla mnie nowe doświadczenie, gdyż przede wszystkim trzeba było fotografować architekturę, a ja zawsze mimo wszystko lubię mieć w kadrze CZŁOWIEKA. Na szczęście koncepcja albumu nie wykluczyła zdjęć reporterskich, z najważniejszych imprez które od lat dokumentuję, wiele z tych reportaży możecie zobaczyć na mojej nowej portfoliowej stronie

. Jest to mój autorski album, ale trafiło tam gościnnie kilka fotografii Doroty Awiorko i Grzegorza Pawlaka, oraz przepiękne foty lotnicze mojego starego frienda Marcina Posieja „Szuwara”. Miomo że to moje pierwsze tego typu dzieło zostaliśmy docenieni w prestiżowym XXII Przeglądzie Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej zajmując I miejsce w kategorii albumy krajoznawcze.

 

Finał XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w trakcie Międzynarodowych Targów Poznańskich 18 października 2013 r.

Do udziału w Przeglądzie zgłoszonych zostało 129 publikacji.

Nagrodzeni wydawcy i autorzy następujących pozycji:

W kategorii  Albumy krajoznawcze:

  1. Lublin, fot. Wojciech Kornet, Wydawnictwo Pietrzak, Lublin 2013.
  2. Banach Witold, Powiat Ostrowski w dawnej ikonografii ze zbiorów Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrów Wielkopolski 2012.
  3. Magia pogranicza, fot. Józef Ambrozowicz, tekst Stanisław Kłos, Agencja Wydawnicza JOTA, Rzeszów 2013.

Katalog pokonkursowy 2013

FACEBOOK|WYŚLIJ ZNAJOMYM|KONTAKT
15/11/2013 - 09:59

Basia i Konrad - Gratulujemy 🙂 Nagroda jak najbardziej zasłużona 🙂